Trafik polisinden denetimde çikolata tadında uyarı

Çocuğu arka koltuğa oturtup kemerlerini bağlatan polis, “Bu sefer uyarıyorum. Bir dahaki sefere önde oturduğunu görürsek babaya ceza yazarız. Senin çikolata parası gider” sözleriyle uyardı.

İl merkezinde denetim yapan Amasya Emniyet Müdürlüğü trafik şubesi ekiplerinden bir polis memuru, durdurulan otomobilin ön koltuğunda oturan çocuğu fark etti. Sürücünün yanına gelip belgelerini alması sonrası çocuğun arka koltuğu geçmesini sağlayıp emniyet kemerini bağlattı.

Baba ve annenin de emniyet kemerini bağlaması sonrası uyarılarını sürdüren polis memuru, “Bu sefer uyarıyorum. Bir dahaki sefere önde oturduğunu görürsek babaya ceza yazarız. Senin çikolata parası gider” diye konuştu.

CEZA KESİLMEDİ, UYARI YAPILDI

Sürücülere bilgilendirme broşürü dağıtan polis, “Önümüz bayram. Bayramımız huzurlu, mutlu, sağlıklı, kazasız olsun” dedi. Kask takan motosikletlilerden Yusuf Aksoy, “Ceza yok. Uyarı var. En güzeli bu” şeklinde konuştu. Denetimden memnun olan vatandaşlardan Erdi Hırçın da, “Böyle denetimlerin olması çok iyi. Çünkü trafikte ehliyetsiz, tehlikeli sürüş yapanlar olabiliyor” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x