Yeşilçam Filmi Gibi Dava! Cüneyt Arkın’ın Mirası İçin İfade Verdiler

Cüneyt Arkın’ın ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır’ın mirastan mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ve erkek kardeşlerine açtığı davada Ediz Hun ve İlkim Karaca tanık olarak ifade verdi.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın, 28 Haziran 2022 tarihinde vefat etti. Cüneyt Arkın’ın 2009 yılında kendi el yazısıyla yazdığı vasiyetnamede gayrimenkullerini eşi Betül Cüreklibatır ile oğulları Murat ve Kaan’a bıraktığı ortaya çıktı. Arkın’ın vasiyetnamesine ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır itiraz etti. Filiz Cüreklibatır ardından babasının mirasından mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ile kardeşleri Murat Cüreklibatır ve Kaan Polat Cüreklibatır’a dava açtı.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, Filiz Cüreklibatır’ın iddiasına göre, babası 2009 yılında yaptıkları bir görüşmede Levent’teki evden kendisine de pay vereceğini ancak oğulları Murat ve Kaan Polat ile eşi Betül’ün baskı yaptığını söylemişti. Filiz Cüreklibatır üvey annesi ve üvey kardeşleri adına tapu kaydı yapılan taşınmazlar ile banka hesaplarına tedbir konulmasını ve kendisine de pay verilmesini talep etti.

Cüneyt Arkın’ın 1972 yılında evlendiği Betül Cüreklibatır’dan Murat ve Kaan adlı iki oğlu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir